Interesuje Cię zakup profesjonalnej odzieży ochronnej? Ogromny wybór odzieży dostosowanej do pogody i warunków pracy, znajdziesz właśnie u nas. Polecamy!

Odzież ochronna może być bardzo różna i dopasowana do specyfiki pracy na rozmaitych stanowiskach. Jej rodzaje jednak łączyć będzie najwyższa precyzja wykończenia oraz wykorzystanie najlepszych rodzajów materiałów. Ważne pozostaje też to, by odzież ochronna została wykonana nie przez byle kogo, a dobrego i cenionego w branży producenta. Co warto wiedzieć o wyborze odzieży, który znaleźć można obecnie w asortymencie branżowym? Czym różnią się jej poszczególne rodzaje? A wreszcie - jak najlepiej dopasować ją do własnych potrzeb? Podpowiadamy!

Idealna odzież ochronna i robocza to taka, która nie tylko została wykonana przez dobrego producenta, ale jest odzieżą wygodną, komfortową i dopasowaną. I to nie tylko indywidualnie do każdego pracownika, ale również do zajmowanego przez niego stanowiska, wykonywanej pracy oraz pory roku. W zakup takiej odzieży warto zainwestować!

1. Wstęp
2. Odzież ma być dopasowana
3. Ważny materiał

Przestrzeganie norm bezpieczeństwa i należnych przepisów BHP w pracy staje się coraz bardziej wyraźne i widoczne. Trend ten powinien spotykać się z dużym uznaniem - komu w końcu nie zależy na tym, by pracować możliwie jak najbardziej bezpiecznie? W celu zapewnienia jak najlepszych warunków pracy oraz zdrowia pracowników warto korzystać z profesjonalnej odzieży ochronnej. Czy jednak w każdej pracy ta odzież będzie wyglądała tak samo i odznaczała się tymi samymi właściwościami? Oczywiście, że nie. Jak ją dobierać, by wybrać właściwie? Zapraszamy do lektury naszego wpisu.

Odzież ma być dopasowana
Aby uniknąć przykrych wypadków w miejscu pracy, dobrze jest korzystać nie tylko z profesjonalnej odzieży ochronnej, ale również odzieży doskonale dopasowanej. Nie dość, że fachowa odzież ma być dopasowana do wykonywanego zawodu, ale również do innych czynników, takich jak chociażby pora roku. Niewątpliwie dobra odzież ochronna powinna być także maksymalnie wygodna oraz komfortowa, ma za zadanie dawać również pełną swobodę ruchu wszystkim tym, którzy ją noszą. Nie jest jednak tak, że możemy skorzystać z odzieży używanej przez innego pracownika. Każda odzież ochronna bowiem musi być indywidualnie dopasowana do każdego pracownika. Dzięki temu będzie najlepszym wyborem z możliwych.

Ważny materiał
Dopasowując odzież ochronną do pory roku, kluczowym aspektem staje się wybór odpowiedniego rodzaju materiału. Inny dedykowany będzie okresowi letniemu, kiedy korzystać się będzie głównie z odzieży przewiewnej i lekkiej, inny zalecany będzie zimą. Doskonała przewiewność materiału latem gwarantować będzie to, że nasz organizm się nie przegrzeje, a dostępnej do prawidłowej, optymalnej wentylacji, będzie możliwy cały czas. W przypadku konieczności korzystania z odzieży ochronnej z długim rękawem warto zdecydować się na wybór nieco luźniejszego kroju ubrań oraz materiałów przyjaznych dla skóry.

Zimą z kolei idealna odzież ochronna powinna być wykonana z materiałów zatrzymujących ciepło oraz gwarantujących niewychłodzenie się organizmu. Poleca się więc szukać takich ubrań, które są wiatroszczelne i zostały wykonane z materiałów nieprzemakalnych. To samo dotyczy także obuwia.