Interesuje Cię zakup solidnych i wytrzymałych rękawic roboczych? Nie wiesz jednak czym kierować się podczas wyboru? Poznaj ofertę od dobrego producenta Dako!

Wstęp

Rękawice robocze stanowią niezwykle ważny element wyposażenia odzieży roboczej lub ochronnej. Ich stosowania nie warto bagatelizować, gdyż niejednokrotnie mogą zagwarantować pełne bezpieczeństwo wykonywania różnorodnych prac. Czym jednak kierować się podczas ich wyboru? Od kogo warto je kupić? Na najważniejsze pytania dotyczące rękawic roboczych odpowiadamy w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Spis treści

  1. Wstęp
  2. 3 klasy rękawic ochronnych
  3. Jak dokonać najlepszego wyboru?

Streszczenie artykułu

Współcześnie wybór profesjonalnych rękawic ochronnych czy roboczych jest ogromy. Jak dokonać najlepszego wyboru? Dobrać rękawice nie tylko odpowiedniej klasy, ale i dopasować do rozmiaru własnej dłoni oraz zadbać o to, by wybrane rękawice chroniły przed podstawowymi zagrożeniami w naszym miejscu pracy.

Artykuł

Właściwie dobrane rękawice ochronne to najlepsza gwarancja komfortowej, ale przede wszystkim, bezpiecznej pracy. Warto podkreślić, że jako akcesoria wykorzystywane w wielu branżach, są jednym z najczęściej wybieranych środków ochrony indywidualnej każdego świadomego pracownika. Czy wystarczy jednak, jeśli kupimy rękawice dopasowane rozmiarem do wielkości naszej dłoni? Zdecydowanie nie. Polecamy wybierać takie produkty, które będą skutecznie chronić przed zagrożeniami występującymi w konkretnym środowisku pracy. Z pewnością jednak warto wybierać rękawice z oferty dobrego ich producenta. Tu nie można dokonać złego wyboru!

3 klasy rękawic ochronnych

Profesjonalne rękawice ochronne, zwane też roboczymi, podzielić można na 3 klasy ochrony. Pierwsza dotyczyć będzie takich branż i prac, które będą wiązać się z niskim ryzykiem i zapewniać podstawową ochronę. Do tej grupy zaliczymy najczęściej domowe rękawice ochronne oraz takie, które nie spełniają wygórowanych wymagań jakościowych.

Rękawice II klasy zaliczane będą do grupy tych chroniących przed średnim ryzykiem. Będą to więc najczęściej rękawice stosowane w przemyśle, służące do chronienia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Akcesoria z II klasy nie zapewnią jednak pełnej ochrony elektroizolacyjnej lub antyprzecięciowej.

Najbardziej polecanymi będą rzecz jasna rękawice zaliczane do III klasy, zapewniające pełną ochronę w sytuacjach nawet wysokiego ryzyka. Tego rodzaju rękawice są produktami specjalistycznymi, chroniącymi przed trwałymi uszkodzeniami, takimi jak wysokie napięcie, bardzo wysokie i wyjątkowo niskie temperatury czy niebezpieczne środki chemiczne.

Jak dokonać najlepszego wyboru?

Aby można było jak najlepiej dobrać rękawice ochronne, warto kierować się nie tylko rozmiarem własnej dłoni, ale również realnymi zagrożeniami, jakie czyhają na nas w danym środowisku pracy. Tutaj trzeba więc dobrać nie tylko optymalną klasę rękawic, ale również zadbać o to, by wybrane rękawice chroniły przed konkretnymi czynnikami niebezpiecznymi. W ofercie od dobrego producenta w branży znaleźć można bowiem szeroką gamę rękawic, w tym rękawice spawalnicze, termoodporne, antyprzepięciowe, antywibracyjne, a nawet skórzane. Warto wybierać mądrze.