O konieczności użytkowania profesjonalnej odzieży ochronnej wiadomo nie od dziś. Są takie branże, w których jej zastosowanie jest absolutnie konieczne i wiąże się z zapewnieniem optymalnych warunków bezpiecznej pracy. Warto wiedzieć więc, czym wyróżnia się specjalistyczna odzież multiochronna i dlaczego warto kupić ją od dobrego producenta w branży. Zapraszamy do lektury!

Profesjonalna odzież multiochronna będzie chronić przed wysoką temperaturą, ciekłymi chemikaliami oraz odprowadzi ładunek elektryczny. Wykonana zgodnie z obowiązującymi normami, spełni oczekiwania wszystkich użytkowników, gwarantując im pełnię bezpieczeństwa na danym stanowisku. Warto ją mieć!

1. Wstęp
2. Specjalistyczna odzież ochronna
3. Maksymalna ochrona przed wieloma czynnikami
4. Pełen asortyment odzieży

Odzież ochronną, w tym specjalistyczną odzież multiochronną, od odzieży roboczej różnić będzie przede wszystkim konstrukcja według szczegółowych wytycznych i norm charakterystycznych dla danej branży czy zawodu. Warto podkreślić, że odzież multiochronna będzie odzieżą certyfikowaną, zapobiegającą uszkodzeniom ciała oraz chroniącą przed kontaktem z substancjami szkodliwymi dla zdrowia i życia. O tym, co jeszcze wyróżnia profesjonalną odzież multiochronną, piszemy poniżej.

Specjalistyczna odzież ochronna

Odzież multiochronna od dobrego producenta z branży to przede wszystkim odzież o specjalistycznych właściwościach. Nie dość więc, że została wykonana z wykorzystaniem najlepszych jakościowo i gatunkowo materiałów uwzględniających wszelkie niezbędne normy, to do tego jeszcze jest odzieżą o wielu niezbędnych właściwościach takich jak antyelektrostatyczne, trudnopalne czy kwasoodporne. Śmiało można więc stwierdzić, że doskonale sprawdzi się szczególnie w tych najbardziej wymagających warunkach pracy, zapewniając swoim użytkownikom maksymalną ochronę przed działaniem różnorodnych czynników szkodliwych. Do tego do produkcji takiej odzieży używa się specjalistycznych tkanin spełniających takie normy jak m.in.: SO 11612 oraz ISO 11611 dla odzieży ochronnej.

Maksymalna ochrona przed wieloma czynnikami

Zgodnie z nazewnictwem, profesjonalna odzież multiochronna gwarantować będzie najwyższą ochronę przed rozmaitymi czynnikami szkodliwymi. Na pierwszym miejscu na pewno warto wskazać ochronę przed wysoką temperaturą, ale również i przed ciekłymi chemikaliami. Do tego z uwagi na konieczność zapewnienia ochrony antyelektrostatycznej, ubrania multiochronne z powodzeniem odprowadzać będą również ładunek elektryczny z powierzchni tkaniny. Właściwość ta przyda się szczególnie tym osobom, które w swojej pracy mają do czynienia właśnie z pracą na stanowisku elektryków i im podobnych.

Pełen asortyment odzieży

Profesjonalna odzież multiochronna od dobrego producenta to także taka odzież, która pozwoli na pełne skompletowanie wszelkich niezbędnych jej elementów. W szerokim asortymencie odzieży znaleźć więc można nie tylko multiochronne kombinezony, ale również spodnie, fartuchy, kurtki czy płaszcze. Teraz każdy więc z powodzeniem znaleźć będzie mógł taką odzież multiochronną, która przyda mu się w pracy, gwarantując najlepsze warunki dla zachowania bezpieczeństwa na danym stanowisku.